OSTA PILET
LIITU FACEBOOKIS

Simple Session 19 võidud läksid USAsse, Austraaliasse, Saksamaale ja Jaapanisse

2.– 3. veebruarini Saku Suurhallis toimunud talvise ekstreemspordifestivali Simple Session 19 võitjateks tunnistati rulasõidus Liam Pace ja Sky Brown ning BMXis Boyd Hilder ja Felix Prangenberg.
 
Simple Sessioni laupäevastes kvalifikatsioonides osales kokku 150 ekstreemsportlast 30st riigist: 60 rulatajat, 50 BMXi tänavasõitjat ja 40 BMXi pargisõitjat. Pühapäevastes finaalides sõitsid igal alal 12 parimat.
Rulasõidus võttis võidu finaalidesse esimesena kvalifitseerunud ameeriklane Liam Pace, talle järgnesid teisena samuti ameeriklane Greyson Fletcher ja kolmandana prantslane Joseph Garbaccio.
BMX tänavasõidus tuli võitjaks sakslane Felix Prangenberg, teiseks ameeriklane Matt Ray ning kolmandaks ameeriklane Justin Spriet.
BMX pargisõidu kulla võitis Boyd Hilder Austraaliast, hõbeda Daniel Dhers Venezuelast ning pronksi Kenneth Tencio Costa Ricast.
 
Esmakordselt toimus Simple Sessionil ka naiste rulavõistlus Sister Skate Session, mille võitis 10-aastane jaapanlane Sky Brown. Teiseks tuli kokku 7 rulataja seast hollandlanna Keet Oldenbeuving ning kolmandaks venelanna Ksenia Maricheva
 
Parima BMX tänavasõidutriki võistluse võitis Johnny Raekes USA (tooth hanger over pegs hard 180 crankflip) ning Pumped BMX parima BMX pargisõidutriki au läks Kenneth Tenciole (flair drop-in transfer). Visit Estonia Eesti-reisi võitis trikirattur Alex Hiam Austraaliast parima Visit Estonia rämpidel tehtud triki eest.
Kokku võistles kvalifikatsioonides 18 eestlast, ent finaalidesse keegi neist ei pääsenud. Rulas tegi parima tulemuse ehk saavutas üldarvestuses 27. koha Meelis Erm. BMX tänavasõidus tuli parimaks väärika 27. koha saavutanud Martti Lainevool. BMX pargisõidus tegi parima Eesti võistlejate soorituse 18. kohale tulnud Eesti Tokyo 2020 olümpialootus Roomet Säälik. 
Esmakordselt olid Simple Sessionil sel aastal kohal rulalegendid Tony Hawk ja Bam Margera – esimene kommenteeris Red Bull TVga koostöös valminud finaalide otseülekandes rulasõitu ning teine hindas kohtunikuna rulavõistlusi. Red Bull TV ülekandes astusid lisaks Tony Hawkile üles veel saatejuht Ed Leigh ning BMX-ekspert Chris Doyle. Saku Suurhallis hoidsid publiku meeleolu üleval kommentaatorid Andy Zeiss ja Darryl Nau BMXis ning Dave “Double D” Duncan ja Mark Brewster rulas.
BMX-võistlusi hindasid kohtunikud Bart de Jong NED (peakohtunik), Markus Wilke GER, Brian Kachinsky USA, Dave Hank GBR, Toms Silins LVA ja Achim Kujawski GER. Rulavõistlusi hindasid Dan Cates GBR (peakohtunik), Pat Duffy USA, Bam Margera USA, Kirill Korobkov RUS, Vitaly Kotov RUS ja Pärtel Niitaru EST.
Finaalidest tegi Eestis kommenteeritud otseülekande Kanal 12.
Enne võistlusi nägi pühapäeval finaalide soojenduseks ka tipptasemel tõukerattasõitu.
4. veebruaril on Simple Sessioni võistluspark avatud kõikidele tänavaspordihuvilistele.
Simple Session 20. juubelisündmus toimub 8. ja 9. veebruaril 2020 Saku Suurhallis.

BMX KVALIFIKATSIOONID – stardirivi laupäevaks 02.02.

Kvalifikatsioonide formaamiks on JAM sessions.

Igas JAM grupis on 4 sõitjat ja neil on aega näidata oma paremaid trikke 8-minutit.
Järjekorras saab iga üks endale kaks korda 1-minutit , et järjest oma trikke teha.
Sõitjad saavad teha maksimaalselt kaks minuti pikkust sõitu.

  

Tule ja ela oma lemmikutele kaasa!

Ajakava leiad meie kodukalt!
Piletid:   https://www.piletilevi.ee/est/piletid/simple-session-2019-60275/
#BMX #simplesession

RULA KVALIFIKATSIOONI stardirivi laupäev 02.02.

Rulavõistluse stardirivi laupäeval 02.02.
Ainult 12 parimat rulatajat pääsevad finaali mis toimub pühapäeval  03.02!

Tule ja ela oma lemmikutele kaasa!

 

Ajakava leiad meie kodukalt!
Piletid:   https://www.piletilevi.ee/est/piletid/simple-session-2019-60275/
#skateboarding #simplesession

 

Simple Sessioni külalisstaaride nimekirja lisandusid Bam Margera ja Danny Way

Saku Suurhallis 2.–3. veebruarini toimuvast Simple Sessionist saabuvad esmakordselt osa saama ka rulatajast meediastaar Bam Margera ning profirulataja Danny Way.

Mõlemad mehed saabuvad Eestisse koos, olles juba aastaid lähedased sõbrad nii USAs elades kui ka reisikaaslased hiljutisel Prantsusmaa-reisil. Võistlema kumbki Simple Sessionil ei hakka – visiit toimub puhtalt elamuse eesmärgil, kuna Tallinn ekstreemspordiringkondades tänu Simple Sessionile väga kuulus on.

39-aastane Bam Margera on laias maailmas tuntud ennekõike kui 2000ndate alguse MTV kultuslike telesaadete “Jackass” ning sellele järgnevalt “Viva La Bam” osaline, milles profirulataja koos oma sõpradega ekraanil ennekuulmatuid krutskeid korda saatsid. Tal on ka oma tegelane mitmes “Tony Hawk Pro Skater” frantsiisi videomängus. Tänaseks profirulataja karjääri lõpetanud Margera tegutseb ka muusiku ja ettevõtjana – tal on omanimeline aksessuaaribränd BamMerch (https://bammerch.com/), mille tootmine on seotud Eestiga. Kuigi Simple Sessionile tuleb ta esimest korda, on Tallinn Margerale juba tuttav koht, kuna mees on Eesti e-resident.

 

44-aastane Danny Way on kahel korral maineka Thrasheri ajakirja poolt aasta rulatajaks nimetatud rulasportlane (1991 ja 2004), kes on tuntud ekstreemsete trikkide poolest: ta on hüpanud rulal välja helikopterist, sõitnud hiiglaslikel rämpidel ja hüpanud rämbi abil üle Suure Hiina müüri. Dany Way nimel on suvistelt X-Mängudelt 5 kuldmedalit ja 1 hõbe, kus rulataja on võidutsenud suurtel hüpetel ehk Big Air ja High Air võistlustel. Way on ka ühe maailma kuulsaima rulabrändi Plan B asutajaliikmeid ning saadikuid.

Rulalegend Tony Hawk saabub Tallinna Simple Sessioni võistlusi kommenteerima

Videomängude staar ning vaieldamatult maailma kuulsaim rulataja Tony Hawk saabub Tallinna, et võtta osa Saku Suurhallis 2.–3. veebruarini toimuvatest Simple Sessioni võistlustest. 50-aastane rulatäht asub ametisse rulaeksperdina, kes kommenteerib võistlusi Red Bull TV teleülekandes, mida jälgivad sajad tuhanded silmapaarid üle maailma. 

 

16-kordne X-Mängude medalivõitja, 50-aastane rulatäht Tony Hawk, hüüdnimega Birdman ehk Lindmees, saabub Eestisse 1. veebruari õhtul ning viibib siin terve nädalavahetuse, nautides vabadel hetkedel Tallinna võlusid. Tegu pole siiski päris esimese korraga, kui saar Tallinna munakividel kõnnib – aastal 2013. peatus Hawk hetkeks luksusautode ralli Gumball 3000 läbisõidul Raekoja platsil. Nagu sportlane ka ühes intervjuus mainis, räägiti juba toona mööda Euroopat tuuritades autos Simple Sessionist. Nüüd saab maailma tuntuim rulasportlane lõpuks üle ilma jälgitava võistluse ka oma silmaga ära näha. 

“Võib öelda, et Hawki külaskäiguga on kõik suured rula- ja BMX-nimed Eesti ära näinud ja see teeb erakordselt suurt au. Märgiline on Hawki visiit nüüd just ka seepärast, et tuleval aastal, kui Simple Session saab 20. aastaseks, on rulasõit lõpuks Tokyo olümpiamängude programmis – on rõõm seda tunnustust koos tähistada. Hawki panus rulaspordi arendamisse ja mainekujundusse on olnud tohutu,” sõnas Simple Sessioni korraldaja Mario Kalmre. Ta lisas, et kui eelmisel aastal jõudis Eesti oma ekstreemiolümpia ajakirjanduse, teleülekande ning sotsiaalmeedia vahendusel poole miljardi inimeseni üle maailma, siis legendi osavõtt tänavusest otseülekandest kergitab kindlasti tänavusi vaatajanumbreid ning tõstab maailmas Simple Sessioni prestiiži veelgi.

Kodulinnas San Diegos 9-aastaselt oma vennalt saadud vana rulaga sõitma hakanud Anthony Frank Hawk arenes oma kodukandi rulapargis harjutades väga kiiresti ning pani juba 12-aastaselt California amatöörvõistlusi kinni. 14-aastaselt sai temast profirulataja ning 16-aastaselt juba maailmameister, keda tunti kui imelast ning kes teenis rohkem kui tema õpetajad koolis – juba enne keskkooli lõpetamist sai Hawk endale maja osta. Selleks ajaks, kui Hawk sai 25-aastaseks, oli ta võistelnud juba 103 profivõistlusel, võites neist rekordilised 73. Andekas rulataja krooniti 12 aastal järjest maailma vert-sõidu tšempioniks. 

Aastal 1991 tabas rulamaailma ootamatu allakäik, sponsorid haihtusid, kuid vaatamata saabunud kitsikusele ei jätnud Hawk rulatamist sinnapaika, vaid tegeles alaga edasi ning asutas oma rulafirma Birdhouse Projects. Õnneks ei kestnud rula madalseis kuigi kaua ning juba 90ndate lõpus tegi tänavasport läbi uue tõusu. Hawk, kes oli vahepeal alustanud ka rõivaäriga, lõi käed Activisioniga ning sündis legendaarne videomängude frantsiis “Tony Hawk Pro Skater”, mis läheb ajalukku kui üks kõigi aegade menukamaid PlayStationi, XBOXiNintendo mänguseeriaid, mida on müüdud ligi 1,5 miljardi USA dollari eest. Aasta 1999 oli märgiline veel ka selle poolest, et Hawk suutis sel aastal toimunud X-Mängudel ära teha triki: kurikuulsa 900-kraadise pöörde, mis kinnitas Hawki legendistaatuse alatiseks rulatamise ajalukku. Veel 48-aastasena suutis ta trikki korrata. 

Alates 2000ndatest aastatest Hawk enam aktiivselt ei võistle, kuid rulatab siiani mööda ilma, olles oma ületamatu võistlusrenomee ning heategevusprojektidega rulaspordi mitteametlik maailmasaadik. USAs üheks äratuntavaimaks sportlaseks ning kahtlemata kuulsaimaks ekstreemsportlaseks peetav Hawk on võitnud hulgaliselt mainekaid meelelahutus- ja spordiauhindu, sh Teen Choice Awardsi ja Nickelodeoni Kid’s Choice Awardsi, edastades selliseid nimesid nagu Shaquille O’Neal, Tiger Woods ja Kobe Bryant. 

Tony Hawk, Vans Bondi Bowl-A-Rama (Bondi Beach, Sydney, Austraalia 2014)

Ta on ainus inimene, kes on rulatanud Valge Maja ees ning seda aasta 2009. isadepäeval Barack Obama külalisena.

Lisaks oma spordibrändile on Hawkil ka oma Signature Series mänguasjad. Tema 2000. aastal avaldatud elulooraamat tõusis New York Times’i bestselleriks. Aastal 2012. asutas Hawk oma filmiproduktsiooni ettevõtte 900 films ning tegi koos Google’iga YouTube’i oma kanali RIDE Channel. Ta on astunud üles ka mitmetes filmides (sealhulgas “Politseiakadeemia 4”), telesaadetes (sh “Jackass”).

Ennekõike on Tony Hawk aga suure südamega eeskuju igas vanuses fännidele, kelle suurimaks eesmärgiks rulaspordi arendamine ning heategevus: sportlane on oma Tony Hawk Foundationi alt toetanud üle 600 rulapargi loomist vähekindlustatud lastele ja noortele Floridast Alaskani, panustades eesmärki enam kui 7,9 miljonit dollarit ning andes miljonitele lastele võimaluse rulasõitu harrastada.

Hawk on nelja lapse isa, kellest vanim, Riley Hawk on 26-aastane profirulataja.

HÄID PÜHI!

Mis põhjapõdrad?
Jõulumees tuleb sel aastal rulaga!
Simple Session 19 piletid on aasta lõpuni soodsamad!
Saadaval ka perepiletid!

→ Piletite juurde pääseb siit!