OSTA PILET
LIITU FACEBOOKIS

Simple Session 19 võidud läksid USAsse, Austraaliasse, Saksamaale ja Jaapanisse

2.– 3. veebruarini Saku Suurhallis toimunud talvise ekstreemspordifestivali Simple Session 19 võitjateks tunnistati rulasõidus Liam Pace ja Sky Brown ning BMXis Boyd Hilder ja Felix Prangenberg.

Simple Sessioni laupäevastes kvalifikatsioonides osales kokku 150 ekstreemsportlast 30st riigist: 60 rulatajat, 50 BMXi tänavasõitjat ja 40 BMXi pargisõitjat. Pühapäevastes finaalides sõitsid igal alal 12 parimat.
Rulasõidus võttis võidu finaalidesse esimesena kvalifitseerunud ameeriklane Liam Pace, talle järgnesid teisena samuti ameeriklane Greyson Fletcher ja kolmandana prantslane Joseph Garbaccio.
BMX tänavasõidus tuli võitjaks sakslane Felix Prangenberg, teiseks ameeriklane Matt Ray ning kolmandaks ameeriklane Justin Spriet.
BMX pargisõidu kulla võitis Boyd Hilder Austraaliast, hõbeda Daniel Dhers Venezuelast ning pronksi Kenneth Tencio Costa Ricast.

Esmakordselt toimus Simple Sessionil ka naiste rulavõistlus Sister Skate Session, mille võitis 10-aastane jaapanlane Sky Brown. Teiseks tuli kokku 7 rulataja seast hollandlanna Keet Oldenbeuving ning kolmandaks venelanna Ksenia Maricheva

Parima BMX tänavasõidutriki võistluse võitis Johnny Raekes USA (tooth hanger over pegs hard 180 crankflip) ning Pumped BMX parima BMX pargisõidutriki au läks Kenneth Tenciole (flair drop-in transfer). Visit Estonia Eesti-reisi võitis trikirattur Alex Hiam Austraaliast parima Visit Estonia rämpidel tehtud triki eest.
Kokku võistles kvalifikatsioonides 18 eestlast, ent finaalidesse keegi neist ei pääsenud. Rulas tegi parima tulemuse ehk saavutas üldarvestuses 27. koha Meelis Erm. BMX tänavasõidus tuli parimaks väärika 27. koha saavutanud Martti Lainevool. BMX pargisõidus tegi parima Eesti võistlejate soorituse 18. kohale tulnud Eesti Tokyo 2020 olümpialootus Roomet Säälik.
Esmakordselt olid Simple Sessionil sel aastal kohal rulalegendid Tony Hawk ja Bam Margera – esimene kommenteeris Red Bull TVga koostöös valminud finaalide otseülekandes rulasõitu ning teine hindas kohtunikuna rulavõistlusi. Red Bull TV ülekandes astusid lisaks Tony Hawkile üles veel saatejuht Ed Leigh ning BMX-ekspert Chris Doyle. Saku Suurhallis hoidsid publiku meeleolu üleval kommentaatorid Andy Zeiss ja Darryl Nau BMXis ning Dave “Double D” Duncan ja Mark Brewster rulas.
BMX-võistlusi hindasid kohtunikud Bart de Jong NED (peakohtunik), Markus Wilke GER, Brian Kachinsky USA, Dave Hank GBR, Toms Silins LVA ja Achim Kujawski GER. Rulavõistlusi hindasid Dan Cates GBR (peakohtunik), Pat Duffy USA, Bam Margera USA, Kirill Korobkov RUS, Vitaly Kotov RUS ja Pärtel Niitaru EST.
Finaalidest tegi Eestis kommenteeritud otseülekande Kanal 12.
Enne võistlusi nägi pühapäeval finaalide soojenduseks ka tipptasemel tõukerattasõitu.
4. veebruaril on Simple Sessioni võistluspark avatud kõikidele tänavaspordihuvilistele.
Simple Session 20. juubelisündmus toimub 8. ja 9. veebruaril 2020 Saku Suurhallis.